SEKTÖRE DEĞER KATACAK ANKARA KOZMETİK, HİJYEN VE GÜZELLİK GÜNLERİ FUARIMIZ EKİM AYINDA BAŞLIYOR

“Ankara Kozmetik Hijyen ve Güzellik Günleri”, Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın ev sahipliğinde ve ANKESOB’un yanı sıra Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ATO’nun desteği ile 7-10 Ekim 2021 tarihleri arasında ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Ankara Kozmetik Hijyen ve Güzellik Günleri” sektöre değer katacak. Fuarda saç kesim yarışmaları, showlar, saç kesim teknikleri, cilt bakımları vb konularda bilgi seminerleri olacak.

Fuar öncesi Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odamızın ev sahipliğinde tanıtım toplantısı gerçekleştirdik. ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar’ın da katıldığı ve Oda yönetim kurulu üyelerimizin de hazır bulunduğu “Ankara Kozmetik Hijyen ve Güzellik Günleri” tanıtım toplantısında Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sezayi Kara tarafından fuar hakkında bilgiler paylaşıldı, değerlendirmeler yapıldı.

Oda Başkanımız Kara, fuarın Ankara için, Ankara’da faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik uzmanı için önemine vurgu yaparak başladığı konuşmasında; “Ankara Kozmetik Hijyen ve Güzellik Günleri fuarımızı Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın ev sahipliğinde, Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği ile Ankara Büyükşehir Belediyesi ve ATO’nun desteğiyle 7-10 Ekim 2021 tarihleri arasında ANFA Fuar ve Kongre Merkezi Altınpark’ta gerçekleştireceğiz. Fuarımız Ankara’mıza değer katacak. Ankara’da faaliyet gösteren berber, kuaför ve güzellik uzmanlarımızı inşallah fuarımızda ağırlayacağız. Fuarımız meslektaşlarımızın, gezip görebilecekleri, yenilikleri, trendleri takip edebilecekleri bir fuar olacak. Fuarımızda ziyaretçi meslektaşlarımız uygun fiyatlarla ihtiyaç duydukları ürünlere ulaşabilme fırsatı yakalayacak. Meslektaşlarımızın yanı sıra halkımıza da açık olacak ve girişlerin ücretsiz olacağı fuarımızın Ankara’mıza yakışır bir şekilde olması için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Ankara’ya değişik bir fuar tadı yaşatmak istiyoruz. Oda olarak bu kadar teferruatlı bir fuar olarak bir ilki gerçekleştireceğiz. Fuara katılımcı olarak öncelikle Ankara merkezli firmalara öncelik vereceğiz. Çünkü Ankara’da berberimize, kuaförümüze ve güzellik uzmanlarımıza hizmet veren ürün tedarikçisi çok büyük firmalarımız var. Sektör olarak hem üreticiyi hem de tüketiciyi bir araya getirmek istiyoruz.  Makasından, tarağından, kozmetiğine kadar çok çeşitli ürünleri içeren markalar olacak. Fuarımıza 60 civarında firma katılırken,  katılımcı firmalar firma imajını, marka ve ürünlerini teşhir etmek suretiyle sipariş alabilecek ve bu anlamda rekabet avantajı elde edebilecek. Fuarımıza katılmak isteyen firmalarımıza önceden yerlerini ayırttırmaları çağrısında bulunmak istiyorum. Bizim için bu fuar çok değerli. Temennimiz bu fuarın daha da büyüyerek devam etmesi ve geleneksel hale getirilmesi.” ifadelerini kullandı.

Fuarda pek çok farklı alanda eğitim, yarışma, konser gibi etkinliğin de düzenleneceğini belirten Kara, şöyle devam etti: “Fuar süresince eğitim ve yarışmalar, gösteriler, konserler olacak. Dopdolu bir fuar hazırlığı içerisindeyiz. Pandemi sürecinde berberler, kuaförler ve güzellik uzmanları çok yıprandılar. Meslektaşlarımızı bir taraftan sektöre hizmet eden tedarikçilerle, yeni ürün ve trendlerle buluştururken diğer taraftan da eğlenceli, öğretici, deneyimleyici, kaliteli vakit geçirmelerini sağlayacak etkinlikler olacak. Berberlik branşında 18 yaşın üstünde kalfalık ve ustalık belgesi olan tüm berberlerimiz saç kesim teknikleri üzerine yarışmalara katılabilecek. Kuaför ve güzellik uzmanları için de cilt bakımı gibi konular üzerine eğitimler, gösteriler olacak. Yarışmaların kaybedeni olmayacak. Amaç sahne heyecanını yönetmek, anın tadını çıkarırken meslek adına kendini geliştirmek. Mesleğimizin nerden nereye geldiğini anlatan geçmiş zamanda kullanılan ustura, makas, el traş makinesi gibi malzemelerin sergilendiği nostaljik bir ortam olacak.”

Tanıtım toplantısında bir konuşma yapan ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar da “ANKESOB olarak her zaman, takdirle karşıladığımız her programında Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odamızın yanında oluyor, imkânlarımız doğrultusunda destekte bulunuyoruz. ANKESOB olarak, büyüyen ve gelişen sektörler için yenilik ve trendlerin, vizyon geliştirmenin yanı sıra yeni malzeme ve ürünlerin tanıtımı anlamında fuarları, tanıtım günlerini önemsiyoruz. Bu anlamda Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odamızın ev sahipliğinde düzenlenecek Ankara Kozmetik Hijyen ve Güzellik Günleri için de elimizden gelen her türlü desteği vermeye hazır ve yanınızda olduğumuzu belirtmek isterim. Kozmetik ve kişisel bakım sektöründe faaliyet gösteren firmaları aynı çatı altında toplayarak kuruluşların bilgi ve tecrübelerinin yanı sıra yeni trendlerin paylaşılacağı, yeni ürünlerin ve teknolojilerin tanıtılacağı bir platformun oluşturulmasında emeği geçen katkı sunan başta Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odamızın değerli başkanı Sezayi Kara olmak üzere oda yöneticilerine ve bu bağlamda fuara katılım sağlayarak destek olacak kozmetik sektöründe yer alan Ankara merkezli tedarikçi firmalara teşekkür ediyorum. Fuarın Ankara’mız için, ülkemiz için, berberlerimiz ve kozmetik sektörümüz için hayırlı olmasını, bu adımın daha nice başarılı çalışmalara öncülük etmesini diliyorum.” dedi.

Türkiye’mizin birçok ilinden katılımcıların yer alacağı fuarımızı destekleyen Ankara Büyükşehir Belediyesi, ANKESOB ve Ankara Ticaret Odası’na verdikleri desteklerden dolayı ayrıca teşekkür ediyoruz. Ayrıntıların sonraki günlerde paylaşılacağı fuarımızın tüm sektörümüze hayırlı olmasını temenni ederiz.