BERBERLER EĞİTİMDE BULUŞTU

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından berberlere yönelik olarak “Modern Saç Kesimi Teknikleri ve Damat Makyajı” eğitimi verildi.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odamızın ev sahipliğinde Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleştirilen eğitim programımıza, Odamıza bağlı üye berber esnaf ve sanatkârlarımızın yanı sıra il içi ve il dışında faaliyet gösteren sektörün diğer oda başkanları da eğitim programımıza katıldı.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanımız Sezayi Kara, eğitime ve mesleki gelişim faaliyetlerine ayrı bir önem verdiklerini belirterek, “Bizim mesleğimizde farklı şeylere açık olmak, vizyon sahibi olmak, yaratıcı olmak, hayal etmek çok önemli. Mesleğinde fark yaratan, yenilik isteyene hizmet verebilen rekabette bir adım öne geçiyor.” dedi.

Yoğun bir katılımın olduğu eğitim seminerinde alanında uzman isimler, hünerlerini sergiledi. Eğitim seminerinin ilk bölümünde eğitmen Arca Acar, “Modern Saç Kesim Teknikleri” konusunda eğitim verdi. Acar, farklı saç kesim tekniklerinin inceliklerini uygulamalı bir şekilde anlattı. Eğitim seminerinin ikinci bölümünde ise eğitmen Şükriye Eralp, “Damat Makyajı” konusunda bir eğitim verdi. Eralp, damat makyajının püf noktalarını, uygulamalı bir şekilde katılımcılarla paylaştı. Programda Ankaralı Ahmet Güler de sazı ve seslendirdiği birbirinden güzel türkülerle programa renk kattı. Etkinlik plaket takdiminin ardından son buldu.