BERBERLERE ‘ATIK JİLET KUTUSU’ DAĞITILDI

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Sezayi Kara, berber meslektaşlarını ‘Atık Jilet Kutusu’ kampanyasına katılarak, sosyal sorumluluğun bir parçası olmaya davet etti.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası, atık jiletlerin atılmaması ve bir kutu içerisinde toplanarak geri dönüşüme kazandırılması için ‘Atık Jilet Kutusu’ projesini hayata geçirdi.

Ankara Berberler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Sezayi Kara, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte berber dükkanlarına ‘Atık Jilet Kutusu’ dağıtarak hem projenin önemini anlattı, hem de usturadan jiletin kutuya kolay bir şekilde nasıl bırakılacağını gösterdi.

ATIK JİLETLER ÇÖPE DEĞİL DÖNÜŞÜME
Atık Jilet Kutusu Projesi’ne Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin tam destek verdiğini belirten Oda Başkanı Kara, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş’a bu projemizi aktarınca çok olumlu karşıladı. Kutuların üretim çalışmalarını başlatarak projemize büyük destek verdi. Amacımız sokak hayvanlarını ve sokaklarda ekmek paraları için geri dönüşüm işi yapan insanları korumak. Bu noktada berberler olarak üzerimize düşeni yerine getirmek adına projemizi hayata geçirmiş bulunuyoruz. Her gün binlerce jilet çöpe gidiyor. Sokak hayvanları çöplerden besleniyorlar. Bir tane hayvanın bile zarar görmesini istemiyoruz. Çöpten kâğıt toplayan, ekmeğini kazanan insanlar var. Onların zarar görmesini, yaralanmalarını istemiyoruz. Umut ediyorum ki tüm meslektaşlarımız bu kampanyaya katılacaktır. 5-6 ayda dolabileceğini tahmin ettiğim bu kutuların içinde biriken jiletler Büyükşehir Belediyemiz tarafından toplatılacak. Geri dönüşümden elde edilecek geliri de bir hayır kurumuna bağışlayacağız.” İfadelerini kullandı. Başkan Kara ayrıca: “Sosyal sorumluluk adına hayata geçirmiş olduğumuz Atık Jilet Kutusu kampanyamıza destek veren başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş olmak üzere, ATO 43 No’lu Kuaför ve Güzellik Salonları Meslek Komitesi Başkanı Sayın Ömer Sarıoğlu’na, ATO Başkan Vekili Halil İbrahim Yılmaz’a, Odamızın çok değerli yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Tüm meslektaşlarımızı bu sosyal sorumluluğun bir parçası olmaya davet ediyoruz. İnşallah hep beraberce bunu yayalım, hep beraberce bu kampanyamızın kabul görmesi için arkasında duralım.” dedi.